Regionaalhaiglas on kasutusel südame ja veresoonkonna haiguste diagnoosimise ja ravi kõige tänapäevasemad kõrgtehnoloogilised meetodid ning üks moodsamaid operatsiooniplokke Läänemere maades. Oleme südame ja veresoonkonna haiguste kõrgema etapi interdistsiplinaarseks ravikeskuseks Põhja-Eesti piirkonnas ning pakume nii ambulatoorset kui ka statsionaarset abi. 

Meie kardioloogid, kardiokirurgid, veresoontekirurgid, radioloogid ja teiste erialade kolleegid on Eestis tunnustatud spetsialistid, kes on teadmisi täiendanud mitmetes Euroopa keskustes ning osalevad paljudes rahvusvahelistes teadusuuringutes. Keskusel on tihe koostöö Tallinna Tehnikaülikooli, Tartu Ülikooli ja mitmete maailma teaduskeskustega.

Regionaalhaiglale on omistatud Euroopa Hüpertensiooni Ekstsellentsikeskuse nimetus, mis näitab meie haigla kõrget taset kõrgvererõhktõve diagnoosimises ja ravis. 

Regionaalhaigla kardioloogid on koostöös onkoloogidega pannud aluse uuele erialale – kaasaegsele onkokardioloogiale – ja on selle eestvedajateks Eestis.

Oleme suurim südamelihase infarkti ravikeskus Eestis. Laiendame südame pärgarterite ahenemisi rindkerevalu kõrvaldamiseks ja südamelihase infarkti tsooni vähendamiseks. Meil on ööpäevaringne südamelihase infarkti invasiivse ravi teenistus ning parimate ravitulemuste saavutamiseks on kiirabid ja reanimobiilid varustatud telemeditsiini seadmetega.

Oleme suurim südame rütmihäirete ravikeskus Eestis. Teostame rütmihäirete kateeterablatsioone unikaalse magnetnavigatsiooniseadmega ning implanteerime südamesiseseid defibrillaatoreid ja südamepuudulikkust ravivaid resünkroniseerivaid südamestimulaatoreid.

Teostame kaasaegseid südame- ja veresoonte kirurgilisi operatsioone. Rahvusvahelisel skaalal võib lugeda meie tugevateks külgedeks opereeritute madalat suremust, suurt tuiksoonte kasutamise osakaalu šundimaterjalina ning töötaval südamel opereerimise kogemust, samuti endovaskulaarseid ravimeetodeid aordihaiguste ravis.

Koostöös Helsingi Ülikooli Haiglaga on väljendunud südamepuudulikkuse korral võimalik mehhaanilise vasemat südamevatsakest abistava pumba paigaldamine Tallinnas või südamesiirdamine Soomes.

kirurgia

Rütmihäirete ravi

Kõrvaldame südame rütmihäireid põhjustavaid lisajuhteteesid ning erutustekke koldeid kõige tänapäevasemate ravimeetoditega.
Loe lähemalt
Dr Kampus

Südamepuudulikkuse ravi

Südamepuudulikkuse ravis on eelkõige oluline südamepuudulikkust põhjustava haiguse ravi. Lõppstaadiumis südamepuudulikkuse ravis on põhilised ravimeetodid vasaku vatsakese abistamisseade ja südame siirdamine.
Loe lähemalt
südamekirurgia

Südamekirurgia

Südamekirurgia tegeleb kaasasündinud ja omandatud südame- ja suurte veresoonte rikete ning südamelihase verevarustuse diagnostika ja raviga.
Loe lähemalt
Kardiointensiivravi osakond

Kardiointensiivravi

Eestis on kaks III etapi kardiointensiivravi osakonda, üks Põhja-Eesti Regionaalhaiglas ja teine Tartu Ülikooli Kliinikumis, kus ägeda südamelihase infarkti, südamepuudulikkuse ja kopsutursega patsiendile tagatakse tippkvaliteedi tasemel abi.
Loe lähemalt
Pulmonaalhüpertensioon

Pulmonaalhüpertensiooni kabinet

Pulmonaalhüpertensiooni kabinetis konsulteeritakse, määratakse ravi ja jälgitakse patsiente, kellel on avastatud oluline vererõhu tõus kopsuarterites.
Loe lähemalt
invasiivkardioloogia

Invasiivkardioloogia

Invasiivkardioloogia tegeleb invasiivsete protseduuridega nii diagnoosimise kui ravimise eesmärgil.
Loe lähemalt