Regionaalhaigla südamekeskus

Regionaalhaigla südamekeskuses pakume patsientidele kõiki kaasaegseid ravimeetodeid. Igapäevast koostööd parima tulemuse nimel teevad kardioloogid, kardiokirurgid, anestesioloogid, onkoloogid, sisehaiguste arstid ja paljud teised.

Haiglas on modernne 12-kohaline III astme kardiointensiiv ja toimib ööpäevaringne infarkti valveteenistus. Statistika näitab, et 95 protsenti infarktiga kõrgema etapi haiglasse jõudnud patsientidest jäävad tänapäeval elama. 

4 operatsioonitoaga invasiivkardioloogia osakonnas teostatakse mitmeid protseduure veresoonte kaudu. Siin on Põhja-Eesti kateeterablatsioonide keskus, kus kasutatakse Eestis ainulaadset magnetnavigatsiooniseadet. Kardiokirurgid koos kardioloogidega viivad läbi kateetrikaudseid aordiklappide paigaldamisi ehk TAVI protseduure, pannakse südamestimulaatoreid ja ravitakse rütmihäireid.

Funktsionaaldiagnostika osakonnas on kasutuses 4 kaasaegset ehhokardiograafi, 1 koormustesti aparaat, 12 EKG-Holter monitooringu registraatorit. Parima aparatuuriga diagnoositakse kardioloogiapolikliinikus südamehaigusi ja jälgitakse ambulatoorselt rütmihäirete, südamepuudulikkuse, kõrgvererõhu, kaasasündinud südamerikete, onkoloogiliste haiguste ning teiste südamemuredega patsientide südametervist.

Abita ei jää ka raske südamepuudulikkusega patsiendid, selle eest hoolitsevad meie kardiokirurgid koostöös Helsingi ülikooli haiglaga.

Palatiosakondades on patsientide jaoks olemas kõik mugavused.

 

 

Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Koostööpartnerid

Tervise Arengu Instituut

Tervise Arengu Instituut

Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituut

Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituut

Tartu Ülikool

Tartu Ülikool

Eesti Vähiliit

Eesti Vähiliit

Tallinna Tehnikaülikool (TalTech)

Tallinna Tehnikaülikool (TalTech)