Uuringud

Iga süda on meie jaoks oluline!
Tule uuringutele ja konsulteeri meie kogenud spetsialistidega.

Vaata edasi Vaata edasi

Südame mitteinvasiivsed uuringud

funktsionaaldiagnostika foto

Regionaalhaiglas saab mitmekülgselt uurida südame ja suurte veresoonte ehitust ning südame ja veresoonkonna funktsiooni. Uuringuid teostame nii ambulatoorsetele kui ka haiglas viibivatele patsientidele. Uuringule suunab Teie raviarst (sh perearst).

 

Lugege lähemalt funktsionaaldiagnostiliste uuringute kohta: 

 

Südame ja suurte veresoonte

radioloogilised uuringud

uuringud

Regionaalhaigla radioloogiakeskuses on südame ja veresoonkonna haiguste avastamisel ja raviefekti hindamisel kasutusel kaasaegsed kõrgtehnoloogilised uurimismeetodid: kompuutertomograafia (KT), magnetresonantstomograafia (MRT) ja nukleaarmeditsiinilised uuringud (müokardi perfusiooni stsintigraafia, PET/KT). 

Nende meetodite abil on võimalik avastada südame pärgarterite kahjustust, hinnata südamelihase kahjustuse olemust ja ulatust, saada informatsiooni südamelihase funktsiooni, verevarustuse ja ainevahetuse kohta, iseloomustada klappide funktsiooni, avastada suurte veresoonte haigusi ning hinnata raviefekti.

Tavaliselt on KT ja MRT uuringute puhul vajalik kasutada kontrastainet ning nukleaarmeditsiiniliste uuringute puhul väikeses koguses ainevahetuses osalevat radioaktiivselt märgistatud ainet. Nimetatud aineid süstitakse veeni, mistõttu on vajalik käele kanüüli asetamine. 

Uuringuid teostavad radioloogiatehnikud südame ja veresoonkonna haiguste piltdiagnostikale spetsialiseerunud radioloogi juhtimisel. 

 

Lugege lähemalt KT, MRT ja nukleaarmeditsiiniliste uuringute kohta: 

Nukleaarmeditsiinilised uuringud