Lähedase inimese toetus on patsiendi tervenemisel oluline! Kui Teie lähedasel on diagnoositud südamehaigus, siis püüdke temaga sellest rääkida. Võtke aega ja uurige, kuidas saaksite talle toeks olla ja aidata igapäevastes toimingutes.
Kui Teie lähedane viibib kardioloogiaosakonnas haiglaravil, siis soovitame pöörduda südamekeskuse õde-nõustaja poole, kes selgitab Teile ja patsiendile südamehaiguse olemust ja raviprotsessi. Õde-nõustaja õpetab, kuidas taastada ja säilitada tervist ning annab nõu, kuidas haigusega toime tulla. Kuulake, mida arstid soovitavad ning aidake haigel seda meeles pidada. Mida teadlikumad on patsiendid, seda parem on haigusega toimetulek!
Haigestumisega ei ole alati kuigi kerge leppida, eriti raske haiguse korral. Oma südame hoidmise nimel peab haige aga säilitama positiivset meelt. Kui sellega on raskusi, siis soovitame pöörduda psühholoogi poole, kes annab nõu, kuidas meelerahu tagasi saada, kuidas leida jõuvarusid hingeliseks toimetulekuks ning kuidas muutunud elukorraldusega toime tulla. Alati ei ole esimest sammu lihtne astuda, mistõttu lähedase suunamisest võib palju abi olla.
Kui Teie lähedasel on diagnoositud südamehaigus, siis soovitame tähelepanu pöörata tema elustiilile ja toitumisharjumustele. Kindlasti tuleb loobuda suitsetamisest ja tervislikult toituda. Viige end kurssi, milliseid toite haigele pakkuda, mis on haigele lubatud ning millest tuleks hoiduda. Soovitame alustada siit: liikumine ja südamehaigused, toitumine südame ja veresoonkonna haiguste korral, suitsetamisest loobumine.