Dr Viktoria Krjukova juhib 1. jaanuarist kardiointensiivravi osakonda.
Artikkel ilmus Regionaalhaigla ajakirjas https://issuu.com/regionaalhaiglaajakiri/docs/perh_01_2022_pages/12
Meie osakond on väga kiire ja intensiivse töökoormusega. Erineme teistest omataolistest osakondadest üle maailma selle poolest, et lisaks kardioloogitööle teeme siin ka intensiivravitööd, mitte ei anna raskemaid haigeid üle. Osutame 3. etapi intensiivravi teenust. Aastaid oleme tegelenud kliinilise surma läbi teinud patsientide raviga – selles meil on suur kogemus. Liigume üha suurema multidistsiplinaarsuse poole. Peame end pädevana hoidma mitte ainult kardioloogia erialal, vaid kogu intensiivravis, sh näiteks mehaanilise ventilatsiooni oskused, sepsise ravi jms.
Meile see kõik meeldib, oleme tasemel ja oleme entusiastid. Meie kollektiiv on noor, hästi haritud, heade praktiliste oskustega. Osutame abi maailmatasemel – teeme kõike seda, mida tehakse kardioloogia tipphaiglates. Näiteks veresoone kaudu klapi paigaldamist võime lugeda juba tavaprotseduuriks, samuti teeme juba paar aastat hemodialüüsi (kunstneer) – seda kõike me oskame.
Meie patsiendid on igas vanuses. Hiljuti ravisin 32-aastast ägeda südamelihase infarktiga meest. Nii noored patsiendid on õnneks haruldased, kuid meie tavapatsient on umbes 50-aastane mees. Meie eesmärk on ravida neid nii, et nad paranevad, pääsevad tagasi oma tööle ja oma aktiivsesse ellu ning neid ootab ees pikk kvaliteetne elu. Teisalt ei ole ka kõrge vanus kardiointensiivravis enam piiranguks nagu vanasti. Ka üle 90-aastastele on meie juures kättesaadavad kõik moodsad raviprotseduurid.
Kuna meil on väga keerulised patsiendid ja kõrgtehnoloogilised protseduurid, aga ka palju käelist tegevust, oleme noortele arstidele väga popp osakond. Ekstra meie osakonda tulevad praktikat saama anesteesia ja intensiivravi eriala residendid, erakorralise meditsiini eriala residendid, viimasel ajal oleme populaarsed ka sisehaiguste eriala residentide seas. Küllap aitab siin kaasa ka meie avatud ja sõbralik kollektiiv. Seda kõike ei kirjuta ma juhina kindlasti enda arvele, sest asusin sellele kohale alles jaanuaris, enne mind juhtis osakonda kardioloogiakeskuse uus juht dr Julia Reinmets.
Minu tulevikusoov on, et noortel arstidel, kes siia tulevad, oleks oma tööaja sees võimalus ka n-ö päris kardioloogiaga tegeleda. Üks asi on see põnevus ja action, mis eriti meeldib noortele, aga selleks, et kardioloogia eriala edasi viia, on vaja ka teisi oskusi ja teadmisi arendada. Seetõttu loodan, et minu kollektiiv saab tulevikus osa võtta ka ambulatoorsest tööst, mis ei ole praegu veel tavapärane. Koos dr Reinmetsaga plaanime juurutada kardioloogiakeskuses rotatsioonisüsteemi. See viiks edasi meie eriala üldiselt ning aitaks kogu meie keskusel areneda ja tasemel püsida.
Kardiointensiivravi osakonna juhataja Viktoria Krjukova
- Lõpetanud 2002. aastal Tartu Ülikooli arstiteaduskonna cum laude.
- Alates 2009. aastast töötab Regionaalhaigla kardiointensiivravi osakonnas arstina. Residentuuri ajal töötas samas osakonnas ja ka kardiokirurgia osakonnas kahe aasta jooksul valvearstina.
- Umbes kümme aastat tagasi alustas tööd Raplamaa haiglas ning jätkas seal ambulatoorsete vastuvõttude ja ehhokardiograafiliste uuringute tegemist ka pärast Regionaalhaiglaga võrgustamist.
- Dr Krjukova erihuvi on ehhokardiograafia, millega ta on kõik need aastad aktiivselt tegelenud. Ta tunnistab, et töö võtab olulise osa tema elust: „Mina armastan tööd ja töö armastab mind.“
- On Eesti Kardioloogide Seltsi, Eesti Arstide Liidu ja European Society of Cardiology liige.
- Tema abikaasa Maksim töötab Regionaalhaiglas juba 30 aastat. Tütar käib ema jälgedes ja on 2. aasta neuroloogiaresident, teadushuviline poeg õpib 11. klassis. „Meile meeldib kogu perega ühiselt reisidel käia, püüame selleks alati aegu sobitada. Pere lemmikud on kuldne retriiver Smarti ja „maailma kõige intelligentsem loom“ kass Markus.