TalTechi aasta teadlane on prof Margus Viigimaa

Tallinna Tehnikaülikool kuulutas Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud aktusel välja ülikooli möödunud aasta silmapaistvamad teadlased, teaduartiklid ja projektid. Aasta teadlaseks valiti Regionaalhaigla kardioloogia valdkonna teadus- ja arendusjuht ning Tallinna Tehnikaülikooli tervisetehnoloogiate instituudi professor Margus Viigimaa. 

„See tunnustus on märgilise tähendusega Tallinna Tehnikaülikooli  ja Regionaalhaigla  koostöös ning näitab tehnoloogiate olulisust tänapäeva terviseuuringutes,“ sõnas prof Viigimaa. 

Professor Margus Viigimaa arvukad ja sisukad meditsiinipublikatsioonid on rikastanud maailmateadust. 2020. aastal avaldas Viigimaa 14 kõrgeima teadusliku tasemega publikatsiooni. Mitmeid neist käsitlevad varajase veresoonte lubjastuse diagnoosimist määrates arterite jäikust. Samuti avaldas Viigimaa esimese autorina artikli “Update of the position paper on arterial hypertension and erectile dysfunction“, mis ilmus Euroopa kõrgeima mõjufaktoriga kõrgvererõhktõvele pühendatud ajakirjas Journal of Hypertension. Tegemist on Euroopa Kõrgvererõhktõve Ühingu ametliku käsitlusjuhisega, mis võtab kokku Viigimaa viimase kümne aasta teadustöö selles valdkonnas.

Margus Viigimaa on rahvusvaheliselt tunnustatud erialaliider. Ta on Euroopa Kardioloogide Seltsi ja Ameerika Kardioloogia Kolleegiumi eristaatusega liige, tal on Euroopa kõrgvererõhktõve spetsialisti kvalifikatsioon ning ta juhib Euroopa Kõrgvererõhktõve Ühingu Tallinna teaduskeskust. Viigimaa oli ka 2020. aastal toimunud Balti Ateroskleroosi Ühingu kongressi orgkomitee esimees. Ta on mitmete erialaorganisatsioonide aktiivne liige, panustades ka nende juhtimisse.

2007. aastal pälvis Margus Viigimaa Eesti Vabariigi Punase Risti III klassi aumärgi.