Suurepärane hüppelaud noorele arstile

Artikkel ilmus Regionaalhaigla ajakirjas https://issuu.com/regionaalhaiglaajakiri/docs/perh_01_2022_pages/12

Risko Majas, kardioloog

Tulin Regionaalhaiglasse residentuuri 2015. aastal. Nüüd olen siin täiskohaga südamearst, kuid mu koormus jaguneb kahe osakonna vahel: suurema osa ajast töötan kardiointensiivravi osakonnas ja väiksema osa ajast invasiivraviosakonnas. Need kaks osakonda on omavahel väga tihedalt põimunud. Kardiointensiivravi osakonda satuvad peamiselt ägeda südamelihase infarktiga patsiendid ja invasiivraviosakonnas ravitakse samu patsiente interventsioonide teel ehk ilma avatud lõikuseta.

Tänu sellele on mul arstina võimalik olla väga mitmekülgne. Südamehaigeid ei saa ravida ainult ravimitega, peame tegema ka interventsioone. Ka patsientide ring on väga lai, nii et haigusi, millega me tegeleme, ja ravijuhendeid, millega peame end kursis hoidma, on nii palju, et laisaks muutuda pole võimalik, kohe jääd arengus maha. Pidevalt peab ennast koolitama ja uute suundadega kurssi viima. Pealegi hõlmab kardioloogitöö ka käelist tegevust ja selle treenimiseks on hea käia invasiivosakonnas diagnostikat tegemas.

Noore arstina on mulle pakutud siin tõesti väga hea hüppelaud, ma saan olla kardioloogia mõttes täiesti tipphaiglas, näha kõiki raskeid protseduure, teha neid ise ja olla selle kõige keskel. Oluline on ka suur patsientide hulk suures keskuses – kui istuda niisama osakonnas, kus haigeid ei ole, siis sellega kogemust ei saa. Meie keskus võimaldab maksimaalset kogemust.