Regionaalhaigla võistkond saavutas südamepuudulikkuse haigusjuhtude konkursil esikoha

27-28. mai toimus Vilniuses järjekorras juba seitsmes Balti Südamepuudulikkuse Kongress (Baltic Heart Failure Meeting), mis seekord keskendus naiste südametervisele, Regionaalhaigla kardioloogid esinesid kongressil ettekannetega ning residendid võitsid haigusjuhtude konkursil esikoha.

COVID-19 pandeemia tõttu oli kongressi kahel järjestikusel aastal edasi lükatud, seekord toimus see “kontaktkongressina”, kus osales üle 120 kolleegi. Regionaalhaiglast esinesid ettekannetega dr Pentti Põder ja dr Priit Kampus, dr Põder juhtis ka mitut istungit.

Lisaks osalesid Regionaalhaigla kardioloogiaresidendid dr Anna Maria Punab, dr Anna Mari Tamm ja dr Karl Pohla südamepuudulikkuse haigusjuhtude konkursil. Põnevas ja pingelises võistluses saavutas Regionaalhaigla võistkond esikoha. “Meie haigusjuhuks oli 32-aastase naise fulminantse lümfotsütaarse müokardiidi ravijuht, kus interdistsiplinaarse südametiimi eduka koostöö tulemusena jõudis patsient vaatamata COVID-19 kriisile edukalt südamesiirdamiseni Soomes,” tutvustas dr Pentti Põder võidutööd.

Kongressi lõppsõnas kuulusid korralduskomitee tänusõnad ja tunnustus kõikidele Balti riikide naiskardioloogidele, kes on pikkade aastate jooksul südamepuudulikkuse uurimisse ja ravisse suure panuse andnud.