Regionaalhaigla panustab Ukraina sõjapõgenike tervisekontrolli

10. märtsil avas Regionaalhaigla Hiiu korpuses (Hiiu 44, Tallinn) Ukraina sõjapõgenikele üldise tervisekontrolli punkti. Tervisekontrolli punkt töötab teisipäevast reedeni kell 12.00–16.00.

Riiki saabunud Ukraina sõjapõgenikele teevad vastuvõtukeskustes esmase tervisekontrolli kiirabi meedikud. Vastuvõtukeskustest suunatakse sõjapõgenikud teisesesse ehk üldisesse tervisekontrolli Regionaalhaiglasse või teistesse HVA haiglatesse. Üldisesse tervisekontrolli saavad tulla ka need sõjapõgenikud, kes ei peatu vastuvõtukeskustes vaid näiteks Eestis elavate sugulaste või tuttavate juures.

Üldises tervisekontrollis tehakse arstlik läbivaatus, nakkushaiguste uuringud, rindkere röntgenuuring, vajadusel vaktsineeritakse ja kirjutatakse välja vajalike ravimite retseptid. Vajadusel suunatakse edasi eriarsti vastuvõtule. Üldine tervisekontroll on sõjapõgenikele soovituslik ja ühekordne. Regionaalhaigla tervisekontrolli punkti pöördumiseks tuleb eelregistreerida telefonil 617 1049; 617 1300. Üldine tervisekontroll on sõjapõgenikele tasuta, haigla kulud katab Eesti Haigekassa.

Küsimuste korral võib pöörduda ukraina@regionaalhaigla.ee.