Regionaalhaigla avas venekeelse südamekeskuse infoveebi

Aadressil www.südamekeskus.ee/ru on avatud Regionaalhaigla südameteemaline venekeelne veebikeskkond, kus Regionaalhaigla arstid annavad mitmekülgset infot nii südamehaiguste ennetamisest, südameravi uuematest võimalustest kui ka haigusest taastumisest.

Viimase kümne aasta jooksul on kardioloogiliste haiguste ravis toimunud tormilised arengud ja kardioloogiast saanud kõrgtehnoloogiline interdistsiplinaarne eriala, kus nii diagnostikas kui ka teraapias kasutatakse keerukaid ravimeetodeid ja aparatuuri. "Südame-veresoonkonna haiguste kohta on internetis tohutult palju ekslikku infot, seetõttu on väga hea, kui südameravi kompetentsikeskus pakub tõenduspõhist lugemismaterjali,“ ütles prof Margus Viigimaa ja selgitas: "Vahel tehakse inimesele väga keeruline raviprotseduur, aga ta ei saa aru, kui kõrgtehnoloogiline ja oluline see protseduur oli. Just siin tuleb südameveeb selgitustega appi. Samuti tuleb juttu sellest, kui oluline on järelravi, näiteks kui inimesel laiendati veresoon ära, siis tema eluviisist ja ravimite kasutamisest sõltub, kas see hakkab uuesti umbuma."

Südameveeb tutvustab Regionaalhaiglat kui interdistsiplinaarset südameravikeskust. Kompetentsikeskuse veebileht on suunatud eelkõige patsientidele, aga ka terviseteadlikele inimestele, kes soovivad infot südamehaiguste ennetamise kohta ning teiste erialade arstidele ja perearstidele, kes saavad oma patsientidele uut veebikeskkonda soovitada tõenduspõhise info allikana.