Radioloogiapäev - 125 aastat röntgenkiirte avastamisest!

8. novembril 1895 avastas Wilhelm Conrad Röntgen röntgenkiired, seetõttu tähistame kogu maailmas 8. novembril rahvusvahelist radioloogiapäeva ja pöörame tähelepanu radioloogia olulisusele meditsiinis!

“Õigele patsiendile õigel ajal ja õiges kohas õigesti teostatud õige uuring õige tulemusega!” See rõhutatud kordustega lause võtab diagnostikakliiniku juhataja dr Äli Roose sõnul kõige tabavamalt kokku radioloogiliste uuringute olulisema eesmärgi, mille nimel igapäevaselt pingutatakse, tänapäevane meditsiin esitab radioloogiale järjest suuremaid väljakutseid ja nõudlus hea diagnostika järele suureneb pidevalt. “ Regionaalhaigla radioloogiavaldkonnas töötab üle 40 radioloogi, 15 radioloogia eriala residendi, radioloogiatehnikuid ja radioloogiaõdesid koos abilistega on meil ligi 80. Lisaks toetavad meid igapäevatöös biomeditsiinitehnika insenerid ja teiste siduserialade kolleegid, kellega teeme pidevat koostööd. Soovin kõigile kolleegidele head radioloogiapäeva,“ õnnitleb dr Roose kolleege.

Rahvusvaheline radioloogiapäev rõhutab, kui palju radioloogiaspetsialistid pühendavad selleks, et patsientide ravi oleks ohutu, mõtestatud ja tõenduspõhine. Sel aastal pööratakse erilist tähelepanu COVID-19 patsientide aitamisele ning rõhutatakse radioloogia rolli pandeemiaga võitlemisel.

Algatuse on ellu kutsunud Euroopa Radioloogia Selts (ESR), Põhja-Ameerika Radioloogiaselts (RSNA) ja Ameerika Radioloogia Kolledži (ACR). Lugege täpsemalt https://www.internationaldayofradiology.com/