Prof Margus Viigimaa liigume.ee portaalile: Miks süda kuuma ilmaga sagedamini klopib?

Miks kuuma ilmaga kipub süda rohkem kloppima ja vererõhk tõuseb?

Vastab professor Margus Viigimaa, Põhja-Eesti Regionaalhaigla kardioloogiakeskuse teadusjuht: "Kuuma ilmaga kipuvad tõesti kroonilised haigused, näiteks hüpertoonia või südame rütmihäired, ägenema. Seda eriti neil, kelle treenitus on viletsam. Seda seetõttu, et kuumus on organismile tähendav koormus. Organism annab siis end jahutades rohkem soojust ära ja süda töötab topeltkoormusel.

Lisaks, kui inimene palavaga piisavalt ei joo, veri pakseneb ning südamel kulub rohkem energiat selle pumpamiseks. Vere paksenemine omakorda toob kaasa trombiohu.

Rohke higistamine toob aga kaasa mineraalide kaotuse. Kõige olulisem on magneesiumi ja kaaliumi kaotus ning seetõttu võivad tekkida ka lausa eluohtlikud rütmihäired.

Kel on kroonilised hädad, peaksid oma tervise osas olema eriti hoolsad, palavaga piisavalt jooma ja püüdma vilus olla.

Tegelikult võivad ilmneda südame rütmihäired kuumaga ka neil, kel seda diagnoositud pole. Selline häire on tavaliselt healoomuline ning viitab vaid sellele, et inimese treenitus on vilets, ta ei liiguta end regulaarselt."

 

Artikkel on ilmunud leheküljel www.liigume.ee, vt lähemalt www.liigume.ee/966315/miks-suda-kuuma-ilmaga-sagedamini-klopib