Läbi aegade esimene kahekordne EuroELSO noore teadlase tiitli laureaat on dr Silver Heinsar

CRG-st (Critical Care Research Group, intensiivravi uuringute grupp) dr Silver Heinsar on nimetatud üheks EuroELSO (European Extracorporeal Life Support Organisation) 2022. aasta noore teadlase auhinna 12 laureaadiks. Dr Heinsar on esimene noor teadlane, kes saab EuroELSO auhinna teist korda.

EuroELSO noore teadlase auhinnaga julgustatakse noori teadlasi erinevatel kongressidel osalema ning oma teadustööde kokkuvõtteid maailma ECMO (kehaväline membraanoksügenisatsioon) tippspetsialistidele esitlema.

Dr Silver Heinsar on Regionaalhaiglast Austraaliasse siirdunud nooremarst, kelle omandatavaks erialaks on kardioloogia ning kes, lisaks doktorikraadi omandamisele, tegeleb CCRG-s intensiivravi-alaste uuringutega. 2022. aasta maikuus osales ta EuroELSO 10. kongressil Londonis ning esitles seal oma kahte hiljutist teaduslikku kokkuvõtet. Esimene esitlus oli teemal “Sedatsioonitase COVID-19 patsientidel, kelle hingamist toetati ECMO abil: võrdlev analüüs COVID Critical Care Consortiumi (COVID-19 intensiivravi konsortsiumi) rahvusvahelise andmebaasi ECMOCARD alusel” ja teine “Veretrauma võrdlus kardiogeense šoki lambamudelis, mis on toetatud pulseeriva ja katkematu ringlusega veno-arteriaalse ECMO-ga”.