Järelpolikliinikus saab patsient külastada oma kunagist palatit 

Anestesioloogiakliinik on algust teinud intensiivravipatsientide edasise elukvaliteedi hindamisega. Kõik üle kuue päeva intensiivravil olnud patsiendid kutsutakse poole aasta kuni aasta jooksul pärast ravi lõppu polikliinikusse. Hinnatakse nende kognitiivset ja füüsilist võimekust, tehakse vajalikud uuringud ja analüüsid. Kui patsiendil on terviseprobleeme, saadetakse ta vajaduse korral edasi spetsialisti juurde. Pakutakse võimalust külastada ka oma palatit, sest enamasti ei mäletata oma raviajast kuigi palju.

Saadud andmete põhjal on Regionaalhaiglal tulevikus võimalik analüüsida intensiivravi mõju, näha, kas kõik, mis intensiivraviosakonnas tehakse, on mõtestatud, ja mida arvab sellest patsient. Samuti saab haigla andmeid raskete COVID-patsientide paranemise kulu kohta.

Intensiivravikeskuse juht dr Kristo Erikson: „Esimene tagasiside patsientidelt on väga hea. Nad tunnevad, et ei ole oma tervisemuredega üksi, on saanud vastuseid kodus tekkinud küsimustele ja teadlikumaks haiglas saadud ravist.“

Artikkel on ilmunud Regionaalhaigla ajakirjas https://www.regionaalhaigla.ee/et/ajakiri