Regionaalhaigla hoolib väga oma patsientide, nende lähedaste ning töötajate tervisest. COVID-19 pandeemia ajal on elanikkonna tervise ja ohutuse eest seismine meie esmane prioriteet.
Uuringud on näidanud, et COVID-19 nakkuse osas on eriti vastuvõtlikud ning ohus eakad, kellel esinevad kroonilised haigused nagu diabeet, südamehaigused või hingamisteede haigused. Samuti vähihaiged, nõrgestatud immuunsussüsteemiga või muude tõsiste tervisehäiretega inimesed.
Südamehaigete patsientide, külastajate ja personali ohutuse tagamiseks jälgime pidevalt COVID-19 pandeemia mõju ning tagame ennetavalt kõigi ohutuse ning kaitse. Oleme teadlikud, et pandeemia ajal on tähtsaim viia miinimumini risk viiruse levikuks inimeselt inimesele, st kokkupuuteks (viiruse kandjate ja) haigestunutega. Seda arvesse võttes oleme hoolikalt läbi töötanud meetmed, mida rakendada, et riske maandada.
Kriitilisel ajal lükkame ohutuse tagamiseks edasi nende patsientide visiidid, kelle jaoks viivitus ei mõjuta ravitulemust ega ohusta seisundit – patsiendid, kellele ravitsükli edasilükkamine kujutab väiksemat ohtu kui risk nakatuda COVID-19 haigusesse. Mitte ühtegi vajalikku ravi ei jäeta tegemata. Haigetel, kelle raviplaan on juhitav kaugvastuvõtu (telefoniviisidi) vahendusel, muudame ajutiselt ambulatoorsed vastuvõtud kaugkonsultatsioonideks. Muudatustest raviplaanis informeerib patsienti raviarst isiklikult.
Kõiki ravile tulnuid kontrollime potentsiaalse nakkusohu ning viiruse sümptomite osas. Lisaks palume oma patsientidel, ohutuse tagamiseks ja COVID-19 riski vähendamiseks, piirduda ühe täiskasvanud saatjaga (vähemalt 18aastane). Saatjal ei tohi esineda hingamisteede viirusnähte nagu palavikku, köha ega õhupuudust. Kontrollime ka saatjaid võimaliku viiruse kandluse osas.
Teame, et need piirangud võivad olla meie patsientidele ning lähedastele rasked, kuid palume Teie mõistmist ja tuge ajal, mil astume vajalikke samme patsientide kaitseks.
Kui Teil on palavik, köha, nohu või hingeldus, siis võtke kindlasti enne haiglasse tulekut telefoni teel ühendust oma pere ja/või raviarstiga.
Meie patsientidel ning riskigruppi kuulujatel soovitame võtta kasutusele ettevaatusabinõud:
- Vältige kontakti haigete inimestega.
- Tehke igapäevaseid ennetavaid tegevusi: peske tavalisest sagedamini käsi seebi ja sooja veega vähemalt 20 sekundit, eriti pärast nuuskamist, köha või aevastamist või avalikus kohas viibimist.
- Vältige nii palju kui võimalik avalikes kohtades pindade puudutamist – lifti nupud, uksekäepidemed, käsipuud, inimestega kätlemine jne.
- Puhastage ja desinfitseerige oma kodu mikroobide eemaldamiseks: lauad, uksenupud, lülitid, käepidemed, kirjutuslauad, tualetid, segistid, kraanikausid ja mobiiltelefonid.
- Vältige rahvahulki, eriti kehva ventilatsiooniga kohtades. Kui rahva seas on haigestunud inimesi, võib hingamisteede viirustega kokkupuute oht suureneda rahvarohketes ja suletud keskkondades, kus õhuringlus on vähe.
- Püsige kodus nii palju kui võimalik. Kaaluge toidu kojutoomise võimalusi pere, sõprade või kaubandusvõrkude kaudu.
Kui Teil peaks tekkima COVID-19 nakkusele viitavad sümptomid, nagu:
- palavik
- köha
- õhupuudus
Palume koheselt telefoni teel võtta ühendust oma perearstiga!
Kui aga ilmnevad tõsisemad nähud, nagu:
- hingamisraskused või õhupuudustunne
- valu või surumistunne rinnus
- segasusseisund või sügav unisus
- sinakus huultel või näol
Võtke viivitamatult ühendust arstiga või kutsuge kiirabi!
Kogu info COVID-19 haigusega seonduvate meetmete kohta Regionaalhaiglas oleme koondanud leheküljele www.koroonakriis.ee.
Kõige värskema info viiruse leviku ja selle tõkestamise kohta leiate Terviseameti kodulehelt www.terviseamet.ee.