5. oktoobrist tuleb enne haiglaravi ja päevakirurgilisi protseduure teha COVID-19 test

5. oktoobrist tuleb enne haiglaravi ja päevakirurgilisi protseduure teha COVID-19 test. Regionaalhaigla Mustamäe korpuses on alates 01.10.2020 avatud plaanilisele statsionaarsele ravile ja päevakirurgiasse tulevate patsientide ettetestimiseks mõeldud kabinet C1004. Kui patsient saadetakse Regionaalhaiglasse statsionaarsele ravile otse teisest raviasutusest, siis on kohustus saatval haiglal korraldada patsiendile COVID-19 test.

COVID-19 testile tuleb eelregistreerida telefonil 617 1049. Testi saab anda esmaspäevast reedeni kell 7.00–15.00 ja pühapäeviti kell 10.00–16.00. Proov tuleb anda 48 tundi enne haiglaravile tulekut. Esmaspäeval raviga alustavatel patsientidel tuleb proovimaterjal anda reedel, teisipäeval alustavatel pühapäeval.

Testimisele tulles palume end registreerida BX liftide juures asuvas infopunktis, mis on märgistatud kollase sildiga „COVID testimine“.

Väljaspool Tallinna ja Harjumaad elavad patsiendid saavad tulla testi tegema Regionaalhaiglasse või anda proovi elukohajärgses proovivõtupunktis.

 

Teistest haiglatest suunatud patsientidel peab olema tehtud COVID-19 test

Kui patsient saadetakse Regionaalhaiglasse statsionaarsele ravile otse teisest raviasutusest, siis on kohustus saatval haiglal korraldada patsiendile COVID-19 test vähemalt 48 tundi enne Regionaalhaiglasse hospitaliseerimist.

Kui patsient saadetakse teisest raviasutusest edasiseks raviks Regionaalhaiglasse, aga ta on vahepeal viibinud kodus, siis organiseerib patsiendile COVID-19 testi Regionaalhaigla 48 tundi enne hospitaliseerimist.

COVID-19 testi ei nõuta ambulatoorsetelt ning päevaravi patsientidelt, küll aga peavad kõik Regionaalhaiglasse tulevad patsiendid ning koostööpartnerid täitma tervisedeklaratsiooni. Deklaratsioonis täpsustame kõikidelt patsientidelt ja koostööpartneritelt COVID-anamneesi, kas on viirushaiguse tunnuseid ning kas on teadaolev kontakt COVID-19 nakatunuga või on viimase 14 päeva jooksul viibitud välisreisil.