30. septembrist kehtib Regionaalhaiglas taas patsientide külastuskeeld

Seoses COVID-19 nakkusfooni pideva tõusuga Eestis kehtestab Regionaalhaigla alates reedest, 30. septembrist, haiglaravil viibivate patsientide külastuskeelu. Patsientidele mõeldud pakid tuleb jätta haigla infolauda, kust need saadetakse patsientidele edasi, palume pakile korrektselt märkida patsiendi nimi ning osakond.

"Tüüpiliselt sügisele on kasvanud ülemiste hingamisteede viirusnakkuste arv sh koroonaviirus ja patsientide nakkusohutuse parandamiseks kehtestame alates 30. septembrist haiglas patsientide külastuskeelu. Üksikutel erijuhtudel võib raviarst külastusi lubada, aga seda eelneva kokkuleppe olemasolul," ütles Regionaalhaigla infektsioonikontrolli talituse juhataja dr Mait Altmets.

Kõik ambulatoorsetele visiitidele või uuringutele tulevad patsiendid on jätkuvalt kohustatud haiglas maski kandma ning käsi puhastama. Haigla sissepääsude juures ning registratuurides on olemas  käte antiseptika võimalused ja kaitsemaskid. Ka EMO-s on maskide kasutamine kohustuslik.Haigla jälgib olukorda pidevalt ning annab teada, kui patsientide külastamine on taas võimalik.